Jak vybrat koberec

1. Odpovězte si na následující otázky: do jakého prostoru koberec přijde, k jakému účelu bude určen, jaké budou na koberec nároky

Koberce mají různou kvalitu a podle toho jsou určené k různému použití. Např. na chodbu, do obývacího pokoje, do ložnice nebo do dětského pokoje. Tam, kde se očekává velká zátěž (kancelář, hotel, atd.) je vhodné použít speciální koberce - zátěžové.

2. Navštivte jednu z prodejen Koberce Brázda, jistě Vám bude nabídnuto vhodné řešení

Než se rozhodnete pořídit nový koberec, informujte se o kvalitě a druzích koberců. Naši zaměstnanci Vám rádi poradí a pomohou se správným výběrem zbož. Na každém výrobku je štítek s uvedením materiálu, šíře, použití a cena. Koberce (kobercový vlas) jsou vyráběny z velké části ze syntetického materiálu (polyamid, polypropylen), s procentním podílem vlny, nebo 100% vlněné. Na podklad koberce se používá polypropylenová mřížka nebo filcový podklad. Do bytu doporučujeme jako podklad fil, protože má lepší tepelně izolační vrstvu.

3. Koberec na míru

Náš odborný prodavač Vám spočítá, jak velký koberec budete potřebovat i s ohledem na nastavování koberce a případnou křivost místnosti. Pokud si rozměr koberce stanovíte sami, doporučujeme přidat několik centimetrů. Důvodem je případná křivost místnosti. Budete-li požadovat úpravu koberce nebo PVC do určitého (speciálního) tvaru, tuto službu poskytujeme zdarma, zaplatíte pouze krytinu která byla pro splnění Vašeho požadavku použita.