Materiály

Polypropylen (PP)

Tento materiál je nejlehčí ze všech textilních vláken a využívá se při strojní výrobě koberců nejčastěji. Má velmi dobrou pevnost v oděru, odolnost proti zašpinění, minimální navlhavost, udržuje nízké hodnoty statické elektřiny, je příjemný na dotek a také u něho téměř nedochází ke vzniku žmolků.

Polyester (PES)

Polyester se vyznačuje především svou vysokou odolností na světle, vůči mikroorganismům a také malou navlhavostí. Pocitově se výrobky z polyesteru podobají hedvábí, protože mají podobný lesk a připomínají hedvábí i na dotek. Dalšími dobrými vlastnostmi jsou malá mačkavost, vysoká pevnost a také trvanlivost.

Polyamid (PA)

Polyamid je mimořádně houževnatý, pružný a trvanlivý materiál. Slušně odolává zašpinění či mechanickému poškození. Vlákno z polyamidu umí zachovávat tzv. „tvarovou paměť” (slehnutévláno se vrátí do původní polohy) a dokáže udržet barvu nanášenou strojovým potiskem. Výrobky z polyamidu působí jemně na dotek a vykazují vyšší lesk dodávající větší pestrost barvám.

Viskóza (CV)

Jedná se o velmi zdařilou náhražku přírodního hedvání u které jen těžko poznáte, že se o pravé hedvábí nejedná. Při výrobě viskózových vláken se jako základní surovina používá regenerovaná celulóza získáná ze dřeva rychle rostoucích stromů (buk, smrk, pinie).

Podkladové materiály

Action Back (AB)

Jde o syntetickou tkaninu ve tvaru mřížky, která je pevná a odolná a je jedním z nejčastěji používaných podkladů.

Filc

Hlavními výhodami filcových podkladů jsou vyšší zvuková a tepelná izolace, menší hlučnost při došlapu a větší měkkost koberce.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace